Proč je dobré mít na zahradě měsíček lékařský?

Měsíček lékařský je léčivá rostlina, která pomáhá léčit nejen lidi, ale také je plusem pro další rostliny. Jde o vytrvalou letničku, protože se na zahradě vysemeňuje. Svými krásně zářivými barvami může osvěžit terasu, balkon i zahradu. Čas od času se sází mezi květiny i mezi zeleninu, protože umí odpudit škůdce.

Není náročný při pěstování

Ano, jde o vděčnou rostlinu, která na zahradě nepůsobí žádné velké problémy, není nijak náročná na pěstování. Chcete-li, aby vám měsíček kvetl, pak odstraňujte již odkvetlá květenství. Měsíčku lékařskému vyhovuje půda hlinitá, která má spíše vápenatý charakter.

Rostlina, která má antiseptický účinek

Květy měsíčku lékařského se využívají pro léčivé účinky. Mají mimo jiné antiseptický účinek a využívají se také často v kosmetickém průmyslu, kde se využívají v krémech a různých dalších přípravcích. Antiseptický účinek pomáhá hojit povrchové rány i některá kožní onemocnění, pomáhá s prokrvováním některých částí těla.

Působí i na další rostliny

Měsíček lékařský nepůsobí jen na lidi a jejich zdraví, ale má skvělé účinky i na další rostliny. Umí pomoci zahnat škůdce. I díky tomu se měsíček vysazuje do záhonů mezi jiné květiny a často také do zeleninových záhonů. Rostliny, které jsou napadeny škůdci můžete zalévat směsí z měsíčku lékařského. Z něj vytvořte výluh, který zředíte vodou.

Doma jí můžete pěstovat už od ledna

Jestliže máte možnost a chcete, není nic jednoduššího, než pěstovat měsíček lékařský. Výsev můžete vyzkoušet v lednu, nejpozději v únoru. Bude-li měsíček předpěstovaný, pak vám venku vykvete už v červnu a můžete začít sklízet. K výsevu volte spíše lehkou zeminu a květináče s výsevem mějte v místnosti s teplotou 8 – 15 stupňů.